Przysmaki dla dzieci

Narodziny dziecka wiążą się ze sporymi zmianami w życiu każdego świeżo upieczonego rodzica. Zdecydowanie inaczej będzie wyglądać każdy dzień. Trzeba będzie bardzo dużo czasu poświęcić, aby dziecko było zadowolone i aby trud włożony w jego wychowanie nie poszedł na marne. Rodzice powinni nie odstępować go na każdym kroku. Małe dziecko uczy się poznawać świat za pomocą zmysłów. Bardzo dużo zależy od tego, ile pokażą mu rodzice. Trzeba przedsięwziąć inwestycje w nowe ubranka, miejsce do spania, a także właściwą żywność. Należy także dokładnie zapoznać się z tym, jakie posiłki niemowlak jest w stanie przyjmować i jak organizm to przyswoi.

Zdrowe posiłki dla niemowląt

Kupując posiłki dla dzieci, ważne jest nie tylko, by były one bogate we właściwe składniki odżywcze, ale również, aby rodzice mieli komfort w ich przygotowaniu. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, co w ciągu tych dni jest bardzo istotne. Warto zwrócić uwagę na to, czy posiłki mają jakieś niezdrowe składniki. Należy wystrzegać się zbyt dużych ilości cukrów, aromatów, barwników, czy olejów mających negatywny wpływ na rozwój dziecka. Istotna może być też obecność np. glutenu, czy laktozy. Wiele produktów nie zawiera tych składników, ale mimo to nie zaleca się nadmiernego podawania ich dzieciom. Trzeba pamiętać, że niemowlaki poznają dużo przez smak i nie należy ich pozbawiać możliwości poznawczych. Ponadto, małe dzieci, które jeszcze nie mają wykształcone wszystkich zębów, nie są w stanie przyswoić twardszych elementów. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia konsystencja pokarmów, które są przez nie spożywane. Zalecane są kaszki dla niemowląt, w których skład wchodzą odpowiednio rozdrobnione owoce lub warzywa.

Jakie owoce i warzywa do kaszek?

To, jak wzbogacać dietę niemowlęcia zależy od jego wieku. Ważna jest obecność np. bananów, malin, czy truskawek, które są bardzo łatwe do zgniecenia. Również z jabłek można stworzyć dobrą i pożywną kaszkę. Z czasem można wprowadzać np. rośliny strączkowe, które nie są jednak zalecane na początku przygody żywieniowej niemowlaka. W kaszce powinien znajdować się również ryż – bardzo bogate źródło istotnych wartości odżywczych takich jak cynk, potas, magnez, czy żelazo, których nie może brakować maluchowi. Płatki owsiane są z kolei bogate w białko, czy witaminy z grupy B, które są bardzo cenne. Należy zwrócić uwagę na odpowiednią kaszkę – na rynku najpopularniejszymi odmianami są: kukurydziana, jaglana oraz orkiszowa. Każdy z tych rodzajów jest na swój sposób wartościowy. W przypadku jaglanej cenna jest krzemionek mająca doskonały wpływ na włosy lub paznokcie. Orkiszowa to główne bogactwo żelaza, a kukurydziana wyróżnia się obecnością błonnika.

 

Mleko Bebilon 1 – powody, aby wybrać mleko z formułą Pronutra+

Każdy rodzic powinien wiedzieć, że pierwsze 1000 dni po narodzinach dziecka to kluczowy moment rozwoju jego funkcji poznawczych, kształtowania układu nerwowego i intensywnego rozrostu układu kostnego. Projektanci mleka Bebilon 1 zadbali o to, aby dziecko żywiąc się wyłącznie mlekiem pierwszym Bebilon, miało zapewnione optymalne warunki do dynamicznego i szybkiego wzrostu. Receptura Pronutra ADVANCE sprawia, iż produkt przypomina mleko matki, tak bardzo jak to tylko możliwe.

Mleko Bebilon 1 odpowiednie dla każdego malucha

Mleko Bebilon 1 jest mlekiem pierwszym. A to oznacza, że można stosować je już od pierwszego miesiąca po narodzeniu dziecka. W trakcie intensywnego rozwoju noworodka, istotne jest zadbanie o prawidłowe wyścielenie jego mikroflory jelitowej, dostarczenie niezbędnych kwasów tłuszczowych, minerałów i witamin. W diecie dziecka nie powinno zabraknąć też błonnika, na który w mleku Bebilon 1 składają się oligosacharydy GOS/FOS inspirowane prawdziwym mlekiem z piersi matki.

W kompozycji Mleka Bebilon 1 nie zabrakło witamin z grupy B, witamin A, C, D, K odpowiadających za prawidłową przemianę materii, rozwój narządów wzroku i sprawny rozrost mocnych kości. Cholina, inozytol, nukleotydy przyczyniają się do zapewnienia optymalnego rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych w późniejszych latach. Mleko Bebilon 1 dostarcza również niezbędnych minerałów takich jak wapń, magnez, chlorek sodu, cynk czy żelazo. Produkt ten jest doskonałym wyborem dla mam, które szukają odpowiednika diety bogatej we wszystkie mikroelementy i makroskładniki.

Jakimi opiniami cieszy się Mleko Bebilon 1 w internecie?

Kiedy kupujemy jakikolwiek produkt przez internet, zazwyczaj sprawdzamy jego opinie. Opinie o mleku Bebilon 1 w internecie z reguły są bardzo pozytywne. Klienci w zwyczaju mają produkt porównywać do innych marek i mówić o tym, że dziecko chętniej przyjmowało produkt danej marki. W przypadku mleka Bebilon 1 w wielu komentarzach możemy przeczytać, iż produkt ten jest chwalony szczególnie za duże opakowanie, dobry smak, wysoką zawartość składników odżywczych, prebiotyki (GOS/FOS),  wydajność i ogólną jakość.

Rodzice stosujący to mleko nie narzekają również na chęć dziecka do jego spożywania. Z opinii klientek wynika, że smak odpowiada dzieciom w każdym wieku aż do 6 miesiąca życia. Zadowolenie płynie również z faktu, iż noworodek mleko Bebilon 1 toleruje praktycznie tak samo, jak mleko matki. Łatwość stosowania i jasno podane dane na etykiecie są kolejnym plusem tego mleka. W przypadku tego produktu dzieci nie miewają zaparć, a rodzice nie skarżą się na płacz dziecka wywołany kolkami czy bólem brzuszka.

 

Jak zainteresować dziecko kolorowankami?

Kolorowanie to świetna, kreatywna i bardzo rozwijająca dziecko zabawa. Niektóre dzieci nie chcą kolorować, dlatego możemy je do tego zachęcić. Umiejętność kolorowania i wszystkie dobre aspekty z nim związane z pewnością doskonale wpłyną na dziecko i zapewnią mu dalszy, harmonijny rozwój. Naukowcy potwierdzają, że kolorowanki przyśpieszają naukę pisania, rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość i dokładność. Warto zatem spróbować zachęcić nasze dziecko do malowania.

A może kolorowanka z ulubioną postacią z bajki?

Obecnie istnieje bardzo wiele gadżetów związanych z bajkami naszych dzieci. Ciekawym pomysłem jest kolorowanka Masza. Masza pochodzi z serii książek oraz rosyjskiego serialu animowanego, który od kilku lat pojawia się w polskim internecie oraz telewizji. Mała dziewczynka Masza przeżywa różne przygody wraz ze swoim przyjacielem Niedźwiedziem, dawnym, cyrkowym niedźwiedziem. Ta bajka jest jednym z nielicznych przykładów na zdrowe i normalne relacje. Nie ma w niej tak wszechobecnego okrucieństwa i przemocy. Uczy dziecko dobrych wzorców i odpowiedniego postępowania. Historia Maszy rozpoczęła się w lesie, kiedy dziewczynka się zgubiła. Na jej drodze stanął Niedźwiedź, mieszkający w niedużej, leśnej chatce. Masza i Niedźwiedź postanowili zostać przyjaciółmi. W każdym odcinku przeżywają ciekawe przygody oraz poznają leśne zwierzęta, jak zając, wilk czy inne niedźwiedzie. Kiedy ktoś się skaleczy, Masza i Niedźwiedź opatrują rany. Czasem robią przetwory, a także uczą najważniejszych wartości jak miłość czy przyjaźń.

Kolorowanka Masza to nawiązanie i pogłębienie ich ciekawych przygód. W kolorowance możemy na przykład zorganizować przyjęcie urodzinowe dla Niedźwiedzicy. Dziecko dobierze odpowiednie barwy i stworzy niebanalną scenerię. Całość może przypieczętować dobranymi naklejkami z Maszą i Niedźwiedziem. Kolorowanka Masza ma nieduży format, zatem każde dziecko może je zabrać ze sobą gdzie tylko zechce.

Duża księga pełna zabawy

Oprócz niedużych, łatwych do zabrania z domu kolorowanek, stworzono także duże księgi pełne przygód Maszy i Niedźwiedzia. Kolorowanka Masza ma nawet 128 stron, na których poznajemy jej dalszych przyjaciół. Dziecko może ich ozdobić podczas największych przygód. Jeśli dziecko nie zna jeszcze Maszy, to z pewnością po otrzymaniu takiej książeczki będzie chciało ją poznać. Przygód Niedźwiedzia i Maszy jest wystarczająco dużo, aby wystarczyło ich na cały rok kolorowania. Książeczkę można też czytać, bowiem zawiera ciekawe historie. Kolorowanka zapewni zatem sporo zabawy każdemu dziecku.

Dobór kolorowanki dla naszego dziecka nigdy nie jest prosty. Trudno jest także przekonać dziecko do kolorowania, bowiem nie każde dziecko jest tym zainteresowane. Masza i Niedźwiedź są wdzięcznymi, pełnymi uroku postaciami, które z pewnością rozbudzą w dziecku wyobraźnię i radość, a także pasję do tworzenia i kreowania. Kolorowanka Masza będzie zatem sprawdzonym prezentem.